Pierwszy kocioł na polskim rynku, który umożliwia wybór pracy urządzenia. KBO proponuje za pośrednictwem nowoczesnej konstrukcji tego pieca pracę w trybie: automatycznym oraz „palenia awaryjnego”. Wybór należy do Ciebie – automatyczne palenie, czy obsługa bez poboru energii elektrycznej oraz możliwość wykorzystywania różnych materiałów opałowych.

Wybierz swoje ciepło

kmg2-przekroj

W kotłach KMG-2 przednia komora stanowi palenisko, w którym zastosowano rozwiązanie umożliwiające pracę w dwóch trybach:

Tryb automatyczny

Oszczędność
Prosta obsługa
Przyjazny środowisku

Kocioł CO wykorzystuje działanie systemu składającego się z tłokowego podajnika paliwa (sterowanego przez motoreduktor) oraz wentylatorowego systemu dystrybucji powietrza. Na straży prawidłowego funkcjonowania kotła czuwa sterownik pieca elektronicznie monitorujący odpowiednią wysokość temperatury. Ustawienie pracy kotła w trybie automatycznym to przede wszystkim prosta obsługa niewymagająca wygaszania paleniska – polegająca jedynie na uzupełnienie materiału opałowego w zasobniku oraz usunięciu popiołu.

Żeliwne palenisko, wyróżniające się wysoką trwałością, umożliwia spalanie właśnie takiej ilości paliwa, jaka jest potrzebna. W kotle KMG-2 nic się nie zmarnuje. Piec CO z podajnikiem to pewna oszczędność i efektywność spalania materiału opałowego.

Kocioł gwarantuje precyzyjne utrzymanie wybranej przez jego użytkownika temperatury, wszystko dzięki elektronicznemu sterownikowi, który na bieżąco wykonuje pomiary temperatury wody w kotle oraz aktywnie steruje pracą podajnika temperatury i wentylatora. Jeśli instalacja centralnego ogrzewania jest wyposażona w pompy, sterownik jest również tym elementem, który odpowiada za nadzorowanie pracy pompy c.o. i cwu.

Palenie awaryjne

Praca w każdych warunkach
Niezawodność

Kocioł z podajnikiem wykorzystuje w tym trybie naturalny ciąg spalin, dlatego też nie wymaga pobierania energii elektrycznej. Cały proces spalania może być sterowany w sposób manualny, poprzez regulację dopływu powietrza i odczytywanie uzyskanej temperatury na termometrze.

Tryb awaryjny najlepiej się sprawdza w niespodziewanych sytuacjach braku dopływu prądu, ale również z chwilą zaistnienia chęci lub potrzeby palenia w kotle innymi materiałami niż te, które poleca się używać w trybie automatycznym. Tryb awaryjny daje również możliwość wykonywania krótkookresowych cykli „przepalania” – w trakcie sezonu grzewczego, tuż przed nim, czy już po nim.

Paliwo

Eko-groszekBiomasaMiał

W trybie automatycznym zaleca się wykorzystywanie: miału węgla kamiennego i eko-groszku. W trybie palenia awaryjnego z kolei: węgla kamiennego sortymentu orzech.

Zastosowanie

Kocioł KMG-2 to nowoczesny sposób na ogrzewanie budynków gospodarstwa domowego oraz gwarancja stałego dostępu do ciepłej wody.

Trwałość kotła

TrwałośćBlacha 6mmKocioł KMG-2 wykonany jest z wysokiej jakości atestowanej stali kotłowej oraz dodatkowo ocieplony wełną mineralną. Takie materiały, mimo że nie należą do najtańszych, w znacznym stopniu przedłużają żywotność kotła, uodparniając go na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych: wysokiej temperatury, wilgoci oraz związków siarki. Dzięki temu piec jest w stanie pracować na najwyższym poziomie przez długie lata, co czyni go dużo bardziej niezawodnym urządzeniem od propozycji konkurencji.

Parametry kotłów

Moc kotła kW 15 20 30 40
Orientacyjna pow. grzewcza m2 120 170 230 330
Pojemność zbiornika paliwa l 120 140 170 200
Max. dopuszczalne ciśnienie robocze Mpa 0,2 0,2 0,2 0,2
Wymagany ciąg kominowy Pa 20-30 20-30 20-30 20-30
Szerokość kotła mm 1100
Głębokość całkowita kotła mm 780 880
Wysokość całkowita kotła mm 1360 1500 1580 1580
Przekrój czopucha 160 160 160 160
Powierzchnia wymiany ciepła m2 1,6 2,1 3,0 4,2
Średnica gwintu 6/4

Wyposażenie

  • Sterownik ST-40i lub ST-37 niezawodnie sterujący pompą obiegu wody, nadmuchem (wentylatorem) oraz podajnikiem paliwa. Funkcje te można wygodnie programować na sterowniku. Obsługa kotła, jak również ustawianie tych parametrów, są dokładnie opisane w instrukcji dołączanej do kotła. Sterownik posiada nowoczesne zabezpieczenia termiczne kotła oraz automatyczną kontrolę czujników. Bardzo przydatny okazuje się ponadto alarm dźwiękowy informujący o braku paliwa w zasobniku.
  • Wentylator bębnowy typu RMS-120
  • Motoreduktor ślimakowy MS-01S bezobsługowy,
  • Silnik przekładni BESEL
  • Czyszczak
  • Komplet instrukcji i karty gwarancyjne
  • Świadectwa badań ekologicznych.

Gwarancja


Kocioł objęty jest 4-letnią gwarancją, na podzespoły KBO udziela 2-letniej gwarancji.

Ile to kosztuje ?

KOTLY TYPU KMG-2
Model Cena netto Cena brutto
Kociol 15 kW 6504.06 PLN 8000 PLN
Kociol 20 kW 6747.96 PLN 8300 PLN
Kociol 30 kW 7154.47 PLN 8800 PLN
Kociol 40 kW 7967.47 PLN 9800 PLN